Par Mums

Par Mums

Folkloras kopa “Delve” tika dibināta 2001. gadā. Nosaukums “delve” ir senvārds ar nozīmi “lāča ķepa” – tajā paslēpts gan rotaļīgums, gan spēks.

Mūsu mītnes vieta ir Limbažu novada Vidrižos – tas ir neliels ciemats ziemeļvidzemē (apm. 70 km no Rīgas), kas 12. Gs. ietilpa senās Metsepoles novadā, ko apdzīvoja Salacas baseina lībieši. “Delvei” ir vizuāli skaists ietērps – lībiešu arheoloģisko tērpu atdarinājumi, kas gatavoti pašu rokām, senās rotas, apavi un prasme spēlēt senus, akustiskus mūzikas instrumentus – kokles, dūdas, ģīgas, bungas, baubenus, varganus un stabules.

Esam skaitliski maza folkloras kopa. 2010. gadā notika dalībnieku sastāva maiņa, šobrīd kopā “Delve” darbojas septiņi  mūziķi. Savā pastāvēšanas laikā esam koncertējuši daudzviet Latvijā, kā arī ieguvuši pieredzi starptautiskos pasākumos Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Īrijā, Francijā, Krievijā, Somijā un Zviedrijā. Ainas balss un Gvido kokle ir skanējuši koncertos Austrālijā un Islandē. Katru gadu, ar prieku veidojam tematiskus koncertus, piedalāmies ģimeņu godos un svinam gadskārtu svētkus.

Mūsu mīlestība pieder Uguns rituāliem. Senatnē rituāls bija dabiska un cilvēkiem pierasta dzīves sastāvdaļa, kas atjaunoja un stiprināja dzīvības dabisko plūdumu, ļaujot apjaust savu dzīvīgumu un dodot cerību uz tā pastāvēšanu arī turpmāk. Īstā laikā un vietā veikts rituāls bagātina dzīvi. Tas stiprina cilvēka piederības sajūtu savai zemei un ciešāk sasien ģimenes saites, mācot uzturēt dzīvu savu senču dzīvesziņu un tradīcijas. “Delves” mūzikā, kā caur uguni nākušā māla traukā, ir sakususi tradīcija un jaunrade.